top of page
Szukaj

Metoda regresyjna do poprzednich wcieleń

Hipnoza umożliwia wejście w głąb umysłu, do jego najdalszych zakamarków. Właśnie dlatego wykorzystywana jest także w terapii psychologicznej i innych technikach rozwoju osobistego. Metoda regresyjna do poprzednich wcieleń to jedna z bardzo wielu technik, które mają na celu pozwolić nam poznać nasze wcześniejsze wcielenia, a w efekcie zrozumieć sens naszego istnienia i potencjalnych trudności, z jakimi przychodzi nam się mierzyć na co dzień. Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo w naszym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy!


Czym jest metoda regresyjna do poprzednich wcieleń?


Jej celem jest przeniesienie do wcześniejszych inkarnacji za pośrednictwem świadomości, dzięki której możemy odbywać wędrówkę do poprzednich “nas”. Badania nad tego rodzaju doświadczeniami nie rozpoczęły się bez powodu. Wiele osób na całym świecie pamięta wydarzenia ze swoich poprzednich wcieleń. Dla większości z nas wydaje się to niebywałe, jednak okazuje się, że metoda regresyjna pozwala nie tylko pamiętać wydarzenia z życia już nieistniejących osób (nas samych w innej inkarnacji), ale także na swój sposób doświadczać wspomnień w wyniku hipnozy.


Regresja reinkarnacyjna pozwala zatem nie tylko wyjaśnić, skąd pamiętamy o rzeczach, o których nie mamy prawa pamiętać (ponieważ wydarzyły się w bardzo odległej przeszłości), ale także poznawać siebie. Dzięki niej możemy poznać swoje dotąd nieodkryte talenty lub skupić się na trudnościach, z jakimi spotykamy się w życiu prywatnym lub zawodowych. Osoby wierzące w reinkarnację mogą skorzystać z tej metody w celu poznania swoich wcześniejszych wcieleń oraz problemów, z jakimi się borykały kiedyś. Tragiczne wydarzenia, rozterki życiowe, niespełnione marzenia czy utrata bliskich – wszystkie te zdarzenia w życiu każdego człowieka odgrywają znaczącą rolę w budowaniu własnego “ja”. Mogło się zatem zdarzyć, że w poprzedniej inkarnacji doświadczyliśmy ogromnego bólu, cierpienia lub osamotnienia, które dziś blokuje nas w pewien sposób np. przed wchodzeniem w bliskie relacje, rozwijaniu swoich umiejętności czy budowania stałych związków. Metoda regresji reinkarnacyjnej może pomóc w zrozumieniu, a więc także w poznawaniu i kształtowaniu własnej osoby.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jedną z metod medytacji, która jest częścią psychoterapii jest metoda Silvy – program, którego celem jest kontrola stresu, poprawa pamięci, a także usuwanie problemów ze zmęczeniem oraz bezsennością

bottom of page