top of page
Szukaj

Najpopularniejsze mity dotyczące hipnozy!

Zaktualizowano: 5 paź 2022

Przez lata wokół hipnozy narosło mnóstwo mitów. Jako specjalista, a jednocześnie pasjonat w zakresie hipnozy chciałabym je obalić.Hipnotyzer to prawdziwy magik!

Absolutnie nie :). Hipnotyzerem może zostać każda osoba w pełni sił umysłowych (siły nadprzyrodzone zostawmy w spokoju, bo nie mają z tym zupełnie nic wspólnego). Hipnoza jest pewną techniką, którą za pomocą wiedzy i praktyki może stosować każdy z nas.

Słyszałem, że ktoś nie wybudził się z hipnozy!

Stan hipnozy nie jest snem! W związku z czym - nie można się z niego wybudzić. Trans, w który wchodzimy podczas sesji hipnozy lub hipnoterapii to stan w pełni świadomym. Podczas jego trwania słyszymy i czujemy wszystko, co się wokół nas dzieje. W każdym momencie osoba hipnotyzowana może to przerwać.

Hipnoza jako dzieło szatana!

Nie, nie i jeszcze raz nie. W 1956 roku papież Pius XII poparł stosowanie hipnozy. Uważał, że hipnoza jest skuteczną metodą terapeutyczną do pracy z bólem, m.in. porodowym.

Hipnotyzer mnie zaczarował!

Osoba wprowadzająca w hipnozę to nie magik, o czym pisałam już na początku. Hipnoterapeuci nie mają zdolności nadprzyrodzonych. Nasza umiejętność jest efektem ciężkiej pracy. Nie ma również nic wspólnego ze sztuczkami magicznymi. Nie posiadam w gabinecie zajączka w kapeluszu bez dna. Hipnoza jest techniką terapeutyczną stosowaną na całym świecie.Boję się, że podam PIN do karty!Jeżeli nie chcesz podać kodu PIN do karty płatniczej to nie podasz – hipnoza nie ma na to żadnego wpływu. Podczas stanu hipnozy klient jest cały czas w pełni świadomy. Wszystkie jego zmysły nadal pracują. Słyszy, widzi i czuje. Oczywiście jest bardziej podany na pewne sugestie, ale tylko na te, które są zgodne z jego wartościami, poglądami czy wyznaniem. Nie da się podczas hipnozy wpoić komuś czegoś, w co nie wierzy lub CZEGOŚ CZEGO NIE CHCE ZROBIĆ. Oczywiście, na myśl przychodzą nam nagrania z występów, podczas których ludzie na scenie zapadają w sen, bądź zaczynają zachowywać się jak kura. Jest to możliwe, ale proszę zauważyć, że te osoby same się zgłosiły co oznacza, że CHCIAŁY TO ZROBIĆ.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Hipnoza umożliwia wejście w głąb umysłu, do jego najdalszych zakamarków. Właśnie dlatego wykorzystywana jest także w terapii psychologicznej i innych technikach rozwoju osobistego. Metoda regresyjna

Jedną z metod medytacji, która jest częścią psychoterapii jest metoda Silvy – program, którego celem jest kontrola stresu, poprawa pamięci, a także usuwanie problemów ze zmęczeniem oraz bezsennością

bottom of page