Szukaj

Praca z traumą

Zaktualizowano: 5 paź

Każdy z nas w swoim życiu doświadczył nieprzyjemnych sytuacji, które miały znaczący wpływ na nasze życie. Zdarza się, że trauma pozostaje z nami przez wiele lat, a my nie potrafimy sami się od niej uwolnić. Nieleczone urazy u niektórych osób zwyczajnie odchodzą w niepamięć. Jeśli jednak jesteśmy bardziej wrażliwi lub wydarzenie, którego doświadczyliśmy było bardzo personalne, związane z nim emocje mogą nie tylko towarzyszyć nam w kolejnych kilku lub nawet kilkudziesięciu latach, ale także zdecydowanie obniżyć jakość naszego życia i powodować różnego rodzaju problemy, które wymagają pracy.


Trauma – terapia w hipnozie


Bolesnym doświadczeniem dla każdego z nas może być zupełnie inne wydarzenie. Do najczęściej wymienianych przez pacjentów bodźców, które miały istotny wpływ na ich życie są takie sytuacje jak: śmierć bliskiej osoby, rozstanie z partnerem, utrata pracy czy ciężka choroba. Bolesnym przeżyciem często jest także bycie świadkiem niezwykle brutalnych lub nieszczęśliwych wydarzeń, w wyniku których nieznane nam osoby doświadczają krzywdy, cierpienia lub nawet śmierci.


Są to wydarzenia najbardziej obijające znamię na naszej duszy, dlatego zdarza się, że niektórym osobom często potrzebna jest pomoc w radzeniu sobie z trudnymi emocjami takimi jak gniew, lęk, strach czy smutek. Terapia traumy w hipnozie jest jedną z wielu metod pracy, z jakich pacjenci mogą skorzystać. W przeciwieństwie do klasycznej pracy w terapii indywidualnej lub grupowej, hipnoterapia pozwala nie tylko poradzić sobie z trudnościami w życiu codziennym, ale także poprawić jakość naszego życia w znacznie krótszym czasie.


Dlatego, jeśli byliśmy świadkami lub sami uczestniczyliśmy w wyżej wymienionych wydarzeniach i czujemy, że po upływie dłuższego czasu wciąż wracamy do nich myślami, a nasze codzienne funkcjonowanie oraz jakość życia znacznie się pogorszyły, może oznaczać to, że powinniśmy nad nimi popracować. Objawami, które powinny zwrócić naszą uwagę są: nieadekwatne reakcje, stany lękowe lub depresyjne, zaburzenia snu lub łaknienia, kołatanie serca, bóle głowy, izolacja społeczna, flashbacki czy myśli samobójcze.

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie