top of page
Szukaj

Rzuć palenie z hipnozą

Jednym z najbardziej powszechnych nałogów na świecie jest palenie papierosów. Uzależnieni doskonale wiedzą sobie z zagrożenia, jakie niesie wdychanie nikotyny, jednak nadal nie potrafią z niego zrezygnować. O tym, dlaczego tak się dzieje oraz jak może pomóc terapia hipnozą w rzucaniu nałogu przeczytają Państwo w naszym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.


Jak działa nałóg?


To swego rodzaju błędne koło, które samo się napędza. Jednak powiedzenie, że dzieje się to bez naszej zgody byłoby błędem, ponieważ każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje wybory. Co jest więc takiego w uzależnieniu, że nie pozwala nam normalnie funkcjonować i wpływa na naszą codzienność? Przyczyną nałogu papierosowego jest substancja, w nich zawarta, czyli tytoń. Wykazuje on właściwości sprawiające, że palenie wywołuje w nas uzależnienie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Nikotyna sprawia, że zwiększa się w naszym mózgu stężenie dopaminy, uznawanej za hormon szczęścia. W ten sposób paląc chwilowo poprawiamy sobie nastrój i tak w kółko. Nagłe rzucenie również nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ może dojść do tzw. zespołu odstawienia.


Jak rzucić palenie z hipnozą?


Terapia polegająca na wprowadzaniu pacjenta w stan hipnozy może być skuteczna w zwalczaniu wielu problemów, także rzucania palenia. Zależnie od natężenia uzależnienia, a także indywidualnych możliwości pacjenta, terapeuta przygotuje plan spotkań, które mają pomóc w walce z nałogiem. Spotkania mogą odbywać się stacjonarnie lub online – polegają one na wstępnej relaksacji, a następnie wprowadzeniu pacjenta w stan hipnozy, który ma pomóc zwiększyć efekt terapeutycznego działania. Zależnie od pacjenta, może to być nawet jedno spotkanie, a może być potrzeba więcej ilości wizyt. Są to niezwykle indywidualne kwestie, do których każdy terapeuta jest przygotowany. Warto jednak pamiętać, że gdy inne metody rzucania nałogu zawiodły, warto sprawdzić alternatywną metodę leczenia, jaką jest hipnoterapia, która może pozwolić na nowo cieszyć się wolnym od nałogu życiem.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Hipnoza umożliwia wejście w głąb umysłu, do jego najdalszych zakamarków. Właśnie dlatego wykorzystywana jest także w terapii psychologicznej i innych technikach rozwoju osobistego. Metoda regresyjna

Jedną z metod medytacji, która jest częścią psychoterapii jest metoda Silvy – program, którego celem jest kontrola stresu, poprawa pamięci, a także usuwanie problemów ze zmęczeniem oraz bezsennością

bottom of page